Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa (cienkoigłowa)  jest to zabieg wykonywany za pomocą urządzenia, którego działanie opiera się na tworzeniu w skórze kanalików. Dostarcza się przez nie składniki odżywcze z ampułek dobieranych indywidualnie do potrzeb skóry. Podczas zabiegu dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia skóry, dzięki czemu pobudzany jest układ immunologiczny skóry uruchamiający kaskadę procesów naprawczych.

Zabieg to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą poprawić kondycję swojej skóry. Dzięki indywidualnemu doborowi preparatów podczas zabiegu można zadziałać na zmarszczki, suchość, zmniejszone napięcie, przebarwienia oraz szarą ziemistą skórę palacza, a nawet blizny potrądzikowe.

Dużą zaletą zabiegu mezoterapii mikroigłowej jest pewność, że składniki preparatów stosowane do zabiegu docierają do głębszych warstw skóry. Dodatkowo skóra staje się bardziej napięta już bezpośrednio po zabiegu. Działanie zabiegu nie kończy się wraz z całą procedurą. Przebudowa skóry będzie następować jeszcze długo po skończonym zabiegu, dlatego też efekty zabiegowe będą bardziej efektywne.

Zabieg może być stosowany na twarz, w tym okolice oczu, szyję, dekolt, ale także na inne, wybrane partie ciała.

Bardzo ważna w tym czasie jest właściwa pielęgnacja podrażnionej skóry. Zrezygnuj z makijażu przynajmniej w ciągu doby po zabiegu, staraj się także nie dotykać twarzy. Zwiąż włosy, aby nie drażniły skóry.

Kosmetyki stosowane po zabiegu nie powinny zawierać alkoholu ani innych substancji podrażniających wrażliwą skórę. Najlepsze będą kremy łagodząco–kojące, zawierające arnikę, aloes, pantenol czy alantoinę. Regenerację naskórka przyspieszają związki miedzi i cynku oraz sukralfat. Unikaj także narażania miejsca po zabiegu na kontakt z detergentami.

Niezwykle istotne jest używanie w tym okresie kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym, minimum 30 SPF, a najlepiej 50 SPF. Unikaj opalania obszaru skóry, na którym wykonywany był zabieg, przez 4 tygodnie. Nie uczęszczaj na basen, solarium czy do sauny przez 10 dni.

Jeśli terapii poddana była depilowana część ciała, nie depiluj tego miejsca przez miesiąc, powstrzymaj się także od golenia do ustąpienia obrzęku skóry.

Cały zabieg na twarz trwa od 60 do 75 minut w zależności od wybranej opcji. Cała kuracja składa się z 3–5 zabiegów przeprowadzanych co 3–4 tygodnie.

Wskazania:

+ skóra palacza
+ zmarszczki
+ przebarwienia
+ blizny
+ utrata jędrności
+ skóra odwodniona
+ skóra tłusta
+ skóra dojrzała

Przeciwwskazania:

+ ciąża i karmienie piersią
+ alergie
+ nowotwory
+ nieustabilizowana cukrzyca
+ choroby skóry
+ skłonności do bliznowców
+ terapia sterydami i retinoidami
+ infekcje, gorączka
+ choroby autoimmunologiczne ( bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry)
+ podrażnienie skóry
+ leki rozrzedzające krew
+ choroby krążenia

 • O mnie

  Gallery of Beauty jest jedynym miejscem w Szczecinie, które pracuje na kosmetykach firmy Maria Galland - światowego lidera w zabiegach nawilżających, przeciwzmarszczkowych i liftingujących. więcej...
 • Dane teleadresowe

 • 71-631 Szczecin
  ul. mjr Władysława Raginisa 17/1

 • Telefon GSM: (+48) 730 050 704
 • NIP: 924-177-98-05
 • Godziny otwarcia

  • Poniedziałek 09:00 - 18:00
  • Wtorek 09:00 - 18:00
  • Środa 09:00 - 18:00
  • Czwartek 09:00 - 18:00
  • Piątek 09:00 - 18:00
  • Sobota Po uzgodnieniu telefonicznym
  • Niedziela nieczynne